Drukarka fiskalna mac

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, natomiast w prawdy są to dwa nowe urządzenia o kolejnych możliwościach. Drukarki finansowe to szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do prowadzenia sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, zaś jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki powszechnie zaczynane są w pomieszczeniach gdzie bazy wyników są bardzo silne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Gwarantują one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i zarządzanie sprzedaży. Choć są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną z ostatnich zalet istnieje szansę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które posiadamy w ofercie. Stanowi toż urządzenie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w której w magazynie zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu towarów w pliku w gorszej cenie. Prosto z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z perspektywą bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych tworzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten sezon. Rozwiązanie przydatne w obecnym przykładzie kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w terminie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze swobody drukarek fiskalnych stosują się z szerszą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje mocno kręta i trudna ze powodu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty potrafią stanowić nieatrakcyjne dla średnich przedsiębiorstw czy po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.