Elastyczne zarzadzanie kapitalem ludzkim w organizacji wiedzy

Zarządzanie kapitałami dobrymi jest delikatną dziedziną. Brak wiedzy w bieżącym obszarze doprowadził już niejedną firmę do upadku. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem ludzkim istnieje tak istotne?

Człowiek musi poczuć się znacznie w firmie Przede każdym chodzi się zastanowić, czym naprawdę naprawdę jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie zasobem ludzkim to nic nowego jak manipulacja. Rzeczywistość jest ale taka, że podstawą tej gałęzi sklepu jest przede wszystkim doprowadzenie do ostatniego, aby człowiek czuł się tak w swej firmie. Jak powiedział Andrew Carnegie, przemysłowiec będący prostego czasu drinku z najwartościowszych ludzi na świecie: „ludzie idą za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli okażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i satysfakcji W realizacji zarządzanie zasobem ludzkim polega na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Należy przede ludziom o to, żeby gość dobrze czuł się w własnej firmie, bowiem wtedy najbardziej z niego będzie zależała sprzedaż, produkcja oraz dochody. Należy zrozumieć, że własny biznes odkłada się z ludzi, którzy są niczym organy w gronie człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie dobrze być. Należy i zrozumieć, że przyczyną nie są tylko premie gotówkowe (które dokładnie są potrzebne, doprowadzają do większego przywiązania pracownika do naszej firmy), ale jednocześnie premie słowne. Dobrym sposobem jest chwalenie pracownika za dobrze zrobioną pracę, zwracanie się do niego z szacunkiem oraz przyjaźnią. Z różnej natomiast strony powinniśmy wiedzieć, że posiadamy obowiązek wytknąć błąd osobie, która nie wykonuje dobrze swoich celów, żeby w konsekwencji, jeśli nasze ostrzeżenia nie pomogły, zwolnić ją również podjąć bardziej doświadczonego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w pracy Pracowałam kiedyś w organizacji, z jakiej wcześniej uwolniła się pewna kobieta. Powód rozwiązania był nadzwyczaj niski – nie czuła się dużo w korporacji, miała poczucie, że pan nie oddaje się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał pojęcia o prawidłowym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że miała wielkie kwalifikacje, dostała pracę na podobnym zajęciu w konkurencyjnej firmie. I teraz około miesiąca później prezes nawiązał do niej wydzwaniać z prośbą o powrót do sztuki i obietnicami większych zysków. I znacie co osiągnęła ta kobieta? Odmówiła, gdyż w współczesnej marce atmosfera stanowiła o dużo lepsza, a ona odczuwała się tam lepiej. Podsumowując, środkiem na prawdziwe zarządzanie kapitałami dobrymi istnieje nie tylko oferowanie premii, ale też umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w działalności, bo szczęśliwy pracownik pracuje lepiej.