Stosunki miedzynarodowe w afryce

catch me patch me

Kontakty międzynarodowe są niezwykle powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w strefach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, a nie po paru miesiącach, jak więc pozostawało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na następny koniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy tylko parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele różnych drodze współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się szybsze i tańsze, oraz co wewnątrz tym idzie - także wiele częstsze. Obecnie bez kłopotu można osiągnąć się na pozostały kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja a różne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot dodatkowo można wylądować w Azji, w Afryce lub na ciekawej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po utworzeniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grup Europejskiej a każdy jej człowiek może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która planuje zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle wymowne są w obecnym sukcesie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zająć targi międzynarodowe, bezpośrednio dochodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To wartościowe w znaczących negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zdecydować na powodzeniu transakcji.